تعداد بازدید : 169 تاریخ انتشار : 2017/03/12 دسته : اطلاعیه,مناسبت,مناسبتی لینک کوتاه : https://jtmm.ir/fa/729

هر چه اینترنت بیشتر گسترده شود زمینه برای شنیدن صدای امام زمان زودتر فراهم می شود

حجت الاسلام و المسلمین زائری در دوره آموزشی تبلیغ در فضای مجازی (دوره شهید مهند الحلبی) در مدرسه عالی شهید مطهری با بیان اهمیت فضای مجازی اظهار داشت: که در طول تاریخ بشر هیچ موضوعی اینقدر اثرگذار و جریان ساز و تحول افرین نبود. طبیعتاً این تحولات اجتماعی اقتضائات خودش را هم با خودش می آورد. ما به طور طبیعی وقتی با یک پدیده ای رو به رو هستیم؛ آن پدیده به ما احاطه دارد و واقعاً ما نمی توانیم اقتضائات را تغییر بدهیم.

وی با بیان این که یکی از اتفاقاتی که در فضای مجازی می افتد این است که نگاهمان را نسبت به آینده عوض می کند؛ گفت: اتفاقی که در آینده می افتد اتفاقی است که زمینه برای صدای حق فراهم می شود. ما دیر یا زود فضایی خواهیم داشت که نه فیلترینگ، نه پارازیت و نه هیچ چیز دیگری نمی تواند جلوی آن را بگیرد وامروز داریم زور می زنیم که با لطایف الحیلی دسترسی را محدود کنیم. دیر یا زود افراد برای اینترنت نیاز به خط تلفن هم نخواهد داشت؛ می خواهی چه کارکنی؟ دیر یا زود فضایی خواهد رسید  که شبکه های ماهواره ای را دریافت کند بدون دیش و … می خواهی چه کارکنی؟ اتفاقاً یک چیز ترسناکی نیست. کسی که  دلگرم به اعتقاد است نه تنها نمی ترسد بلکه دلخوش است برای اینکه اینها دارد زمینه ای فراهم می کند. به قول سید حسن نصرالله در سخنرانی که چند شب پیش کردند تعبیرشان این بود که این اتفاقی که دارد در منطقه می افتد اتفاقاً ما را به آینده امیدوار می کند. در واقع قدرت و پیروزی مستضعفین است؛ ما نگران آینده نیستیم! یک تعبیری امام صادق(علیه السلام) دارند که شیعیان شما بهشتشان تضمین شده است ما نگران برزختان هستیم. نگرانی ما این نسل هایی است که دارد از بین می رود. بحث ما این است که هزینه هارا کاهش دهیم.

ایشان در ادامه گفتند: ما نه تنها از فضای مجازی و اینترنت ترسی نداریم بلکه این فضا را برای خودمان می دانیم و این فضا مال ما است. یک تعبیری است که هر چه اینترنت بیشتر گسترده شود و سرعت بیشتری پیدا کند زمینه برای شنیدن صدای امام زمان زودتر فراهم می شود؛ این باور ما است.

مدیر مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی ضمن تأکید بر اینکه سنت الهی این است که کسی درست کار کند جواب درست می گیرد؛ اظهار داشت: خیلی از کسانی که  امروز پیام انقلاب، پیام اهل بیت را دارند می شنوند باهمین فیسبوک و تویتر و اینترنت و فضای مجازی است و بعضی ازدوستان در اروپا می گفتند که بیشترین تعداد کسانی که به مکتب اهل بیت و تشیع گرایش پیدا می کنند کسانی هستند که در فیسبوک گرایش پیدا می کنند. این فضا دوطرفه است یک مسیری است که فقط منحسر به ما نیست. نکته مهم این است که من بلد باشم که چه طوری وسط میدان بروم. فرق الان با گذشته این است که گذشته معلم می امد سرکلاس و درس می داد بچه ها مجبور بودند سرتکان دهند و اگر گوش نمی کردند شلاق می خوردند. الآن فضای مخاطب طوری است که خوشش نیاید ول می کند و می رود. این من هستم که باید یاد بگیرم با چه لطایف الحیلی مخاطب را حفظ کنم.

وی در پایان گفت: درفضای مجازی، یکی از مهم ترین مسائل این است که آدم انصاف را رعایت کند. در فضای مجازی خیلی مهم است که من از چشم طرف مقابل نگاه کنم؛ وقتی ازچشم طرف مقابل نگا کنم آن وقت خیلی وقتها یک چیزهایی که برای خودم قابل فهم است میبینم  که او درک نمی کند. ما خیلی وقتها بدون اینکه بفهمیم، در ادبیات خودمان محدود هستیم.

 

اولین جلسه دوره شهید مهند الحلبی (آموزش تبلیغ در فضای مجازی) – 1395/11/30